فایل ورد بررسي مقايسه اي هزينه-سود سيستم تلفيقي تهويه صنعتي و مرطوب سازي با فيلتر خانه در يک شرکت فرآوري مواد معدني

لینک دانلود

فایل ورد بررسي مقايسه اي هزينه-سود سيستم تلفيقي تهويه صنعتي و مرطوب سازي با فيلتر خانه در يک شرکت فرآوري مواد معدني دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي مقايسه اي هزينه-سود سيستم تلفيقي تهويه صنعتي و مرطوب سازي با فيلتر خانه در يک شرکت فرآوري مواد معدني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي مقايسه اي هزينه-سود سيستم تلفيقي تهويه صنعتي و مرطوب سازي با فيلتر خانه در يک شرکت فرآوري مواد معدني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي مقايسه اي هزينه-سود سيستم تلفيقي تهويه صنعتي و مرطوب سازي با فيلتر خانه در يک شرکت فرآوري مواد معدني :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي بهداشت حرفه اي

تعداد صفحات :12

مقدمه: کنترل ذرات منتشره از فرآیندهای فرآوری مواد معدنی و انتخاب سیستم های اقتصادی و مناسب کنترل آلودگی هوا یک امر ضروری است. این مطالعه باهدف بررسی هزینه-سود سیستم کنترل آلودگی اجراشده در واحدهای سنگ شکن یک شرکت فرآوری مواد معدنی و مقایسه آن با پالایش گر پرهزینه تر فیلترخانه صورت گرفت.روش بررسی: سیستم تهویه مکنده موضعی، مرطوب سازی و سیکلون های بازده بالای مدل استایرمند با اقتباس از استانداردها و راهنماهای موجود، طراحی و نصب شد. سپس عملکرد سیستم مرطوب سازی و تهویه صنعتی به صورت مجزا و تلفیقی در کنترل ذرات منتشره در هوای محیط کار، مواجهه فردی و انتشار زیست محیطی مورد ارزیابی قرار گرفت. در نهایت آنالیز هزینه-سود این سیستم در مقایسه با سیستم پرهزینه تر فیلتر خانه مورد بررسی قرار گرفت.یافته ها: بازده سیستم تلفیقی در کاهش میزان مواجهه فردی و غبار محیطی در خط یک سنگ شکن به ترتیب 87 و 95 درصد و در خط دو سنگ شکن 88 و 95 درصد بود. همچنین غلظت غبار خروجی از سیستم تهویه در خط یک و دو سنگ شکن به ترتیب 121.28 mg/m3 و 112.68 mg/m3 به دست آمد. هزینه ساخت و راهبری سالیانه سیستم تلفیقی نسبت به فیلتر خانه به ترتیب 2.17 میلیارد ریال و 992 میلیون ریال کاهش یافته است و سود سالانه جمع آوری غبار معدنی توسط سیکلون 518 میلیون ریال برآورد شد. نتیجه گیری: با توجه به نتایج به دست آمده سیستم تلفیقی اجراشده کاهش قابل توجهی از غبار منتشره در محیط کار و محیط زیست را داشته است. همچنین مطابق با تحلیل های اقتصادی صورت گرفته، در هزینه های ساخت و راهبری سالیانه سیستم تلفیقی در مقایسه با فیلتر خانه به ترتیب 73 و 80 درصد صرفه جویی شده است و در کمتر از 220 روز هزینه ساخت و اجرای پروژه از سود جمع آوری غبار معدنی توسط سیستم تلفیقی، جبران خواهد گشت بنابراین می توان در شرایط مشابه این سیستم را به عنوان یک راهکار مناسب و اقتصادی پیشنهاد داد.
كلید واژه: هزینه، سود، مرطوب سازی، سیکلون، فیلتر خانه، غبار

توضیحات بیشتر